Berk Samet ŞEN, Serebral Palsi hastalığının tedavisi sonrası sağlığına kavuştu.

2004 doğumlu Berk Samet ŞEN, Serebral Palsi hastalığının tedavisi sonrası sağlığına kavuştu.

2004 yılında dünyaya gelen Ber Samet bir buçuk yaşındayken emekleyememe,yürüyememe, ayaklarındaki yatıklık hali ve hiç konuşma belirtisinin olamaması nedeniyle ailesinin dikkatini çekmiş ve Serebnal Palsi hastalığının olduğunu anlamalarına sebep olmuş.

Serebral Palsi; yürüyememe, oturamama, vücudunda aşırı kasılma, parmak ucu ve ayak tabanlarının yere düz basamamasına neden olurken, bunların yanında epilepsi rahatsızlığına da yol açmış.

Anne Babası ayrı olan Berk Samet babası tarafından büyütülüyor. Babası Berk Sametin hastalığının tedavisi için çözüm yolları arıyor, oğluyla özveriyle ilgileniyor fakat maddi durumlarının yetersizliğinden ötürü ameliyatı karşılayak güçte olmadığı için umutsuzluğu artmaya başlıyordu.

Berk Samet'in umut hikayesi BEDD ile tanışmasıyla başlıyor...

Berk Samet'in umuda yolculuğu BEDD üye olması ve Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ni tanımasıyla başlamıştır. Baba BEDD’e oğlunun durumuyla ilgili tedavi talebinde bulunuyor. Tedavi talebi BEDD tarafından değerlendirilerek kısa sürede Berk Samet'in tedavisine başlanmasına karar veriliyor.

BEDD olarak üstlenilen tedavi ve operasyon, Acıbadem Taksim Hastanesinde gerçekleştirildi. Beden kasılmaları ve ayak tabanlarının tedavisi için yapılan LKL ve Aşiloplasti ameliyatı sonrasında tedaviye olumlu cevap veren Berk Samet'in vücudundaki aşırı kasılmalar tedavi sonrası giderildi. Bedenindeki acı veren kasılmalar geçti.Diz boyu uzadı.Ayak bilekleri düzeldi ve yere tam anlamıyla düz olarak basabiliyor.

Bundan sonra da BEDD,  Samet Berk oğlumuzun tüm ihtiyaçlarının karşılanmasında destek olmaya devam edecektir.

 

  • Garanti Bankası
  • Maltepe Çarşı(742) Şubesi
  • Hesap No: 6299766
  • IBAN TR870006200074200006299766
  • Diğer Bankalar